ISCHIA - 19.9. - 26.9. 2023 - PLENÉR - obsazen

Vyprodáno Realizován

Cena výtvarného kurzu: 6.000Kč

Cena zájezdu: 22.990Kč

Informace níže.

6 000,00 Kč

JÍST, CESTOVAT, MALOVAT

ISCHIA, OSTROV VĚČNÉHO MLÁDÍ

 • Zahoďte foťáky a svou dovolenou si namalujte!
 • Po úspěšném zahraničním plenéru v Toskánsku, vám přinášíme novou destinaci.
 • Zveme vás na zážitkový pobyt s kurzem malování na krásném ostrově, který má co nabídnout.

Jak se vám líbí představa aktivně strávené dovolené, kde se můžete nerušeně věnovat kresbě a malbě, odpočívaje na bílé písečné pláži, lemované hornatým pobřežím, pozorujíce tyrkys mořských vln? Náš Art Team tato představa doslova nadchla, a proto přiházíme s nabídkou šitou přímo na míru všem kreativním duším. Denně strávíme kreslením a malováním zhruba tři hodiny (dopoledne), budeme mít tak čas i na jiné další aktivity či odpočinek na pláži. 

 • Příjemné středomořské klima
 • Celoročně zelená bujná vegetace
 • Léčivé účinky zdejších termálních vod
 • Průzračně čisté moře i vstřícnost a přátelskost místních lidí 

Malování v plenéru (venku) vám umožní naučit se zachytit krásu místní krajiny a to skicováním, kresbou, perokresbou, kolorováním kresby akvarelem, či malbou akvarelem. Samozřejmostí je individuální péče malířky a majitelky Ateliéru VS - Vladi Skřivánkové, proto nezáleží vůbec na tom, zda jste začátečníci či mírně pokročilí malíři.

Termín:

19.9. - 26.9.2023

Ubytování:

Hotel La Scogliera ****

Čtyřhvězdičkový hotel La Scogliera leží na západní straně ostrova Ischia, v pěší dostupnosti od malebného centra města Forio (cca 1 km). Nejbližší písečné pláže jsou La Chiaia (300m), Lido (200m) a pláž San Francesco (700m). Přímo u hotelu lze vstoupit do moře z mola po schůdcích. Hotel disponuje vlastním termálním bazénem a překrásným odpočinkovým atriem s tropickými květinami a neodolatelným výhledem na Středozemní moře. Termální lázně Poseidon se od něj nachází přibližně 5 kilometrů (velmi snadná doprava pravidelným linkovým autobusem tam i zpět).

Transfer z letiště v Neapoli je cca 50 km a cca 1-1,5 hodiny plavby trajektem na ostrov Ischia.

Vybavení pokoje:

Hotel svým klientům nabízí 2 lůžkové pokoje s možností jedné přistýlky umístěné v hlavní budově, nebo v zahradě u bazénu. Pokoje s přímým, nebo bočním výhledem na moře jsou na vyžádání a za poplatek.

Vybavení pokoje:

 • balkon nebo terasa
 • TV
 • WC, koupelna (sprcha nebo vana)
 • fén
 • trezor (za poplatek)
 • minibar (za poplatek)
 • telefon

Poloha:

Ischia, Neapolský záliv, Itálie 

Vybavení hotelu:

 • 2 lůžkové pokoje
 • vstupní hala s recepcí
 • výtah (v hlavní budově s recepcí)
 • restaurace (v době večeří jsou u mužů vyžadovány dlouhé kalhoty)
 • bar
 • venkovní bazény: termální bazén s přírodní železitou vodou o teplotě 33° C a bazén se sladkou vodou s lehátky a slunečníky zdarma
 • vnitřní termální bazén
 • sluneční terasa s lehátky a slunečníky zdarma
 • Wi-Fi připojení ve společenských prostorách zdarma
 • internetový koutek

Stravování:

Polopenze 

Pláž:

Hotel je umístěn mezi dvěma písečnými plážemi Chiaia (cca 300 m) a pláží San Francesco (cca 700 m). V blízkosti se nachází také malá pláž Lido (cca 200 m). Slunečníky a lehátka jsou na těchto plážích dostupné za poplatek. Přímo u hotelu je vstup do moře možný po schůdcích z mola (doporučujeme boty do vody). Molo je přístupné pouze pro hotelové hosty (lehátka za poplatek cca 7 €) a je v provozu od června, za dobrého počasí. 
Program:

1. den - ubytování - PLÁŽ A MOŘE u hotelu - 3 hod. kresba/malba - volno

Hotel La Scogliera je elegantní hotel ve středomořském stylu s výhledem na moře nedaleko zátoky San Francesco . Panorama z hotelu je opravdu fantastické: vpravo Punta Caruso s extrémní špičkou úžasného lesa Zaro, v centrální části dvě pláže San Francesco a della Chiaia a vlevo historické centrum Forio a slavný Chiesa del Soccorso s výhledem na moře. Všechna tato místa jsou dosažitelná za velmi krátkou dobu pěšky.

2. den – snídaně - ARAGONSKÝ HRAD – 3 hod. kresba/malba - volno

Hrad má rozhodně co nabídnout – nejprve protažení těla, přeci jen pár schodů si vyšlapame, poté občerstvení v příjemné kavárně, a nakonec terasa nacházející se na nejvyšším místě s nádherným výhledem na celý Neapolský záliv, Ischii a nedaleké ostrovy Capri, Vivara a Procida. Zde je krytá pergola, kam se v případě potřeby můžeme ukrýt před sluncem.

Info: https://www.castelloaragoneseischia.com/it

3. den – snídaně - LA MORTELLA – prohlídka – 3 hod. kresba/malba - volno

Patří mezi nejkrásnější botanické zahrady v Itálii a my máme to štěstí, že ji můžeme navštívit, najít si své místo nejen k obdivu, ale i k malování. Zahrada se pyšní kouzelnou atmosférou, množstvím subtropických rostlin i nádherných výhledů na severozápadní část Ischie.

Info: https://www.lamortella.org/

4. den – snídaně - FORIO – 3 hod. kresba/malba – Santa Maria del Soccorso - volno

Forio je i rybářské městečko, se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Téměř na každém kroku najdete starobylou kapličku nebo kostel. Mezi nejznámější patří sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso - "kostel záchrany", odkud je nádherný výhled na širé moře.

V blízkosti Foria se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell'isola, rovněž i termální prameny - nejznámější jsou Poseidonovy zahrady, kde můžete trávit celý den. Nejlepším místem na ochutnání domorodých vín je vinařský dům Casa DˇAmbra na jihu Foria. Oblast vyrábí vína od roku 1888.

5. den - snídaně – LACCO AMENO – 3. hod. kresba/malba – Fungo - volno

Toto italské městečko bylo postaveno kolem malé zátoky San Monatono na úpatí hory Monte Vico. Symbolem městečka se stala skála zvaná Fungo (houba) původní lávová vyvřelina, kterou moře opracovalo do dnešní podoby.

Má velmi kvalitní a moderní lázně s termálními koupelemi a bahenními zábaly. Zároveň je to významné archeologické centrum, kde byly objeveny pozůstatky starověké řecké civilizace. Tyto památky je možné shlédnout v místním muzeu na náměstí Santa Restituta.

6. den – snídaně – CASAMICCIOLA TERME – 3 hod. kresba/malba – centrum – rybářské domky – volno

Město Casamicciola Terme se dá směle označit za průkopníka turistického ruchu na Ischii. Ve svazích nedaleko od pobřeží totiž vyvěrá zdaleka nejvíce termálních pramenů na velmi malém prostoru, které se ve větší míře využívají už od 16. století. Casamicciola se může pochlubit i krásným centrem s bývalými rybářskými bílými domky.

Bosco della Maddalena , který se nachází v obci Casamicciola Terme na hranici s Barano d'Ischia , nabízí nádherný výhled na přístav Ischia a snadné cesty pro pohodlnou procházku mezi hustou stále zelenou vegetací. Bosco della Maddalena má celkovou plochu 450 000 m2, výškový rozdíl od 20 do 300 m nad mořem. Podél cest narazíte na panoramatické body, které nabízejí neuvěřitelný velkolepý výhled na přístav Ischia, ostrovy Procida a Vivara až dolů k pobřeží. Budete obklopeni barvami a vůněmi, které vydávají typické druhy středomořských rostlin.

7. den – snídaně – BARANO – 3 hod. kresba/malba – pláž Maronti – volno

Ischia se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží v celé Itálii. Nabízí dlouhé pruhy sněhobílého či tmavého vulkanického písku, omývané blankytným Tyrhénským mořem i spoustu romantických zákoutí a přírodních bazénů ukrytých mezi líbivými sopečnými skalisky.

Pláž Maronti - nejdelší pláž ostrova, na níž bublají horké fumaroly – vývěry vařících termálních par přímo z písku. Díky významné termální aktivitě se nad Maronti rozprostírá malebný termální park Aphrodithe Apollon. Z pláže Maronti se lze pěšky dostat soutěskou ve skále ke starým římským lázním Cava Scura, do nichž se podle historie jezdíval z blízkého ostrova Capri koupat sám císař Tiberius. Pozoruhodné je, že po dvou tisících letech jsou stále v provozu a i vy si tak můžete vyzkoušet silně léčivou termální vodu, která působí blahodárně zejména na kůži a pohybový aparát. Po pláži Maronti, která je dlouhá asi 2,5 kilometru, se k parku pohodlně dopravíte taxi lodičkou.


Cena zahraničního kurzu celkem: 

Cena zájezdu zahrnuje:

28.990,- (22.990Kč zájezd + 6.000Kč kurzovné)

7 nocí, letecky z Prahy, transfer na ostrov a zpět, ubytování v hotelu La Scogliera****, polopenze, služby delegáta, cena nezahrnuje: cestovní pojištění (lze zajistit u CK) 


Objednávka:

 • Rozpis ceny zahraničního kurzu:
 • pobytový zájezd - 22.990 Kč (objednávka u CK) - rezervační poplatek do 14.4.2023
 • výtvarný kurz - 6.000Kč (objednávka zde) - úhrada 1.3.2023 - 31.5.2023
 • Důležité - výtvarný kurz se zakupuje zvlášť - přímo u VS Ateliér.
 • Počet míst: 15 os. - poslední 4 volná místa 
 • Zahraniční výtvarný kurz nelze objednat bez výtvarného kurzu.


Výtvarné potřeby:

Výtvarné potřeby si každý účastník veze své. Doporučujeme:

 • akvarelový skicák zn. Fabriano,vel A5., gramáž 200g - 300g, lepený (možno položit na kolena a malovat, lepení zajistí, že barvy nestékají na další papíry)
 • tužku pentilku
 • centropen voděodolný
 • aquarelové pastelky Modeluz od značky Koh-i-noor v kovové krabičce anebo dražší profi verzi od Faber Castell (vhodné pokud kreslíte pravidelně)
 • aquarelové barvy - proslulé White nights od ruské značky Nevskaya Palitra
 • aquarelový štětec od Borciani & Bonazzi - vysoce kvalitní kulatý štětec ze syntetického vlasu "mangusta"
 • pro začátečníky, kteří si chtějí aquarel jen vyzkoušet, vezeme výtvarné potřeby k zapůjčení s sebou zdarma