14.6.-16.6.2024 - PLENÉR v Rohozci u Kutné Hory

LAST MINUTE SLEVA

A je to tady ! Dočkali jste se moji milí ! Našla jsem báječné místo pro víkendový plenér s ještě báječnějšími majiteli penziónu, jehož poloha je strategická pro naši tvorbu. Věnovat se budeme KRAJINOMALBĚ.  Skýtá se vám možnost, splnit si tak svůj malířský sen. 

5 500,00 Kč 6 000,00 Kč

PÁTEK - NEDĚLE

Čas konání

příjezd  na ubytování - pátek- 14.00 - 15.00 hod.

odjezd z ubytování - neděle - 10.00 hod.

Lektorka

Vladi Skřivan - art director, lektor, umělec 

Místo konání

Penzion u Kováře - https://arelaxic.cz/  

penzion leží uprostřed vsi Rohozec, 7 km od Kutné Hory, v blízkosti cca 1 km se nachází zámek Kačina s rozsáhlým přírodně krajinářským parkem, bylinkovou zahradou a zámeckým skleníkem.

Penzion poskytuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, zahradu, venkovní kryté - otevíratelné posezení, vybavenou kuchyň s jídelnou. Obědy a večeře si zajišťuje každý dle svých potřeb, nabízí se možnost vařit ve vybavené kuchyni anebo se stravovat v restauraci. 

Popis kurzu

PLENÉR v okolí Kutné Hory - tématem je KRAJINA, cílem bude praktickými kroky dojít ke schopnosti zobrazit viděné, naučit se dívat. Malířský kurz bude probíhat přímo v plenéru, nebo v krytém posezení penzionu (podle počasí a nálady)

pátek 

- 16.00 - 18.00 - přesun k zámku Kačina, procházka parkem, nalezení vhodného místa pro skupinu a malbu, příprava na druhý den - skicování tužkou, skicování rudkou (je hnědá křída, původně vyráběná pálením hlinek z oblasti Sieny v Itálii, dnes z kysličníku železa. Používá se ke kreslení na zpravidla tónovaný podklad, papír nejlépe s nehladkým povrchem (strukturovaný nebo s sametový) společně s křídou bílou a černou nebo i sépií).

sobota 

- 9.30 - 11.30 - kresba suchým pastelem - v námi vybraném místě parku zámku Kačina

- 12.00 - 13.00 - oběd - každý dle svých potřeb - v ubytování, krabička s sebou, v restauraci u Hájků - v docházkové zóně zámku Kačina

- 13.00 - 16.30 - dokončení obrazu

-17.00 - volný program, odpočinek

neděle 

- 10.00 - rozloučení se s majiteli penzionu a přejezd do Kutné Hory

- 11.00 - 12.00 - oběd - s sebou v krabičce x v místní restauraci

12.30 - 15.30 - skica nádvoří či výhledů z parku u chrámu sv. Barbory - skicování rudkou, bílým a černým pastelem, sépií

16.00 - odjezd domů

Cena obsahuje:

- ubytování se snídaní

- výukový program vedený zkušenou lektorkou Ateliéru VS (2 půldny malování v plenéru s vedením lektora, 1 celý den, v pátek v podvečer společná procházka po okolí s výběrem stanovišt)

možnost individuální konzultace v průběhu celého plenéru

- možnost bezplatného zapůjčení plenérového stojanu

- možnost bezplatného zapůjčení výtvarných potřeb

S sebou:

- dobrou náladu 

- k zapůčení zdarma plenérové stojany, výtvarné pořeby na skicování, kvalitní suché pastely - vezmu s sebou podle poptávky účastníku - v případě zájmu pište na WhatApp - +420 737 303 725

- s sebou : vlastní skicák na mixed media anebo skicák na akvarel - formát  A3

stoličku x křesílko rybářské jsou lehké a levné, pokrývku hlavy v případě tepla, lahev na pití, batůžek na přenos výtvarných potřeb, pohodlné oblečení a obuv


Počet míst omezen - max. 10