16.6.2019 Dry Brush

Vyprodáno

Dry Brush, nebo-li suchý štětec je nová, velmi oblíbená technika, kterou docílíme přesného fotorealistického efektu. Výuka probíhá formou step by step, proto je kurz vhodný i pro naprosté začátečníky, kteří se chtějí naučit kresbu a malbu portrétu.

1 300,00 Kč

Čas konání

9 - 17 hod.

Místo konání

Vinárna Boromeum, Špitálská 183, Hradec Králové 500 003   

Popis kurzu

Technika spočívá v použití minimálního množství barvy, které docílíme tím, že papírovým ubrouskem setřeme 99% barvy a zbylým množstvím malujeme. Barvu opakovaně nanášíme v tenké vrstvě na papír či plátno. Používáme olejovou barvu jednoho odstínu na celý obraz (není podmínkou). Výhoda této metody je, že dokáže nádherné jemné stíny. Dokončený obrázek pak často vypadá jak fotografie.

Pracuje se na strukturovaný papír s vyšší gramáží, ale samozřejmě i na plátno. Předlohu ve formátu A3 si přeneseme kopírovací technikou na papír nebo plátno, to proto, že začátečníci v kresbě nebo malbě se nemusí obávat shodné podoby s předlohou. U této techniky nám jde o práci s barvou, na kterou je potřeba více času.

Kurz Dry Brush (neboli techniku suchého štětce) můžete absolvovat ve variantě černo-bílé nebo barevné. Komu tato technika učarovala si dozajista nenechá ujít oba způsoby. Není rozhodující, na kterou z technik se přihlásíte jako první. Techniku zvládne opravu každý - dítě, dospělý i senior, začátečník i pokročilý.

Program:

  • výběr vhodného podkladu pro Dry Brush
  • nácvik techniky Dry Brush
  • výuka malby step by step

S sebou

Veškeré výtvarné potřeby vám jsou k dispozici zdarma. S sebou přinesete pouze plátno (30x40,40x40,40x50). Touto technikou lze malovat i na papír - čtvrtku.

Fotogalerie