10.8.2024 - ÚHEL - máme rádi zvířata

KRESBA ÚHLEM - máme rádi zvířata

úhel vás nadchne svou jednoduchostí, možností nekonečného upravování a opravování a díky tomu snadnému dosažení působivého výsledku. Díky těmto vlastnostem se kresba uhlem nejlépe hodí pro začátečníky i pro nesmělé studenty, kteří se bojí začít kreslit. Anatomie zvířat a její kresba, typy a triky, jak věrně zachytit zvíře je na kurzu podrobně vysvětleno. 

2 500,00 Kč

SOBOTA

Čas konání

9.00 - 16.00

Lektorka

Vladi Skřivan - art director, lektor, umělec

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Popis kurzu

Tento kurz je skvělý i pro úplné začátečníky a nesmělé studenty, kteří se bojí začít

Kresba uhlem – uhel patří mezi nejstarší kresebné materiály. Vyrábí se pálením vrbových, révových nebo jiných produktů při vysoké teplotě a bez přístupu vzduchu. I v této technice se používají různé typy uhlu: tenký vrbový uhel, středně silný, silný, dekorační, uhlová tužka, lisované uhlové tyčinky a révový uhel. V minulosti byl uhel používán pouze k náčrtům deskových obrazů či fresek. V současnosti je považován za samotný expresivní kreslící prostředek. Hotový výkres se fixuje fixativem.

- praktické vyzkoušení přírodního a umělého uhlu

- měření proporcí zvířat - typy a triky

- skicování zviřat

- kresba uhlem - světlo a stín 

- vytahování linek

- dokončení kresby

- fixace

Krok za krokem Vás povedeme k tomu, abyste si domů odnesli kvalitní práce. Kurz je určen všem, kteří chtějí poznat tajemství uhlu a strávit příjemné chvíle plné odpočinku a relaxace.

 

​Cílem kurzu je vytvoření důvěry ve své umělecké dovednosti a nalezení umělecké techniky, která nejvíce vyhovuje a ve které se chceme zdokonalovat. Vedlejším a důležitým fenoménem, který zde probíhá je relaxace při tvorbě, nauka soustředění, odpočinek, prožitek radosti a nová přátelství.

S sebou:

dobrou náladu - výtvarné potřeby jsou k zapůjčení zdarma v Ateliéru VS

Počet míst omezen - max. 10