KRESBA figura & portrét- odpolední

Vyprodáno

Speciální kurz pro ty, kteří se chtějí naučit vše o lidském těle. Realisticky nakreslit pohyb, proporce těla a portrétu. Naučíme vás, jak zachytit jednotlivé části lidského těla, poté celou figuru. Budeme se věnovat kresbě různými médii a styly. Zkusíte si uhel, rudku, pastel, perokresbu a akvarelové pastelky. Provedeme vás naukou bezpečně a s láskou. Přijďte i jako začátečník!

Zvolte si variantu:

Cena od 2 900,00 Kč

Pondělí

Čas konání

14:30 - 16:30

Lektorka

Vladi Skřivánková

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Termíny lekcí

 • Přihlášky do 15.1.2020
 • Po 3.2. - 6.4.2020 (3.2., 10.2., 17.2., 24.2., 2.3., 9.3.,16.3.,23.3., 30.3.,6.4.2020)

Kurzovné

 • DOSPĚLÝ: 3.300,-Kč/10 lekcí/120min
 • TEENAGER: 3.100,-Kč/10 lekcí/120min
 • SENIOR: 2.900,-Kč/10 lekcí/120min


 • úhrada kurzu do 15.1.2020
 • Pomůcky na výtvarný kurz jsou zdarma - v učebně jsou k dispozici tužky, uhly, rudky, pastelky, akvarelové pastelky, pastely suché a oil, akvarelové barvy, akrylové barvy, olejové barvy, štětce, špachtle, stojany, média, palety, potřeby na linoryt.

Popis kurzu

Kurz je zaměřen na kresbu portrétu a lidské postavy. Účelem studia je naučit se pracovat tak plynule, aby se podstata modelu vyjádřila sama, prostřednictvím vaší tužky. To znamená vědomě přijímat dojmy z modelu a jasně a spontánně je překládat do linií a tónů. Znamená to schopnost pracovat klidně a lehce s čímkoliv, bez ohledu na "obtížnost".

Metoda kreslení, kterou se budeme učit je zcela základní a proběhne ve třech stupních. O každém jednotlivém kroku budeme podrobně hovořit.

1. Náčrt - aby mne informace figury nezahltily, nejdříve si načrtnu základní vnější obrys, postačí pár linií, poté hledám hlavní tvary, teprve po rozlišení velkých tvarů přecházím k menším. Svůj náčrt zakončím dvojrozměrným tvarem modelu.

2. Obrys - svůj náčrt upravuji tak dlouho, dokud nezachytím vše podstatné, poté přejdu k obrysu. Obrys je čára, která přesně popisuje siluetu nebo tvar postavy. Skládá se z mnoha křivek, z nichž každá vyjadřuje určitou vypouklost těla.

3. Prokreslování dovnitř - v konečné fázi vyplním stínováním obrys tak, aby vznikl dojem plného tvaru.

Kreslení není omezené jen na to, co je vidět navenek, tedy na práci s papírem, tužkami a gumou. Patří sem i povědomí o postupech při kreslení. Stále je třeba mít na mysli, že máte sledovat křivku gesta i když jste uprostřed šrafování, že máte sledovat plnost formy a hledat tvary světla. Tomu všemu se říká přítomnost mysli. Při kreslení si tak zvyšujeme svou pozornost a více než čím jiným tak přispíváme k dokonalosti kresby.

Obsah

 • základy kresby PMH: tužka
 • kresba portrétu: rudka, úhel, pastel,pero,
 • figurální kresba: rudka, úhel, pastel, pero
 • domácí úkoly: tématicky a volná tvorba

Cílem kurzu je vytvoření důvěry ve své umělecké dovednosti a nalezení umělecké techniky, která nejvíce vyhovuje a ve které se chceme zdokonalovat. Vedlejším a důležitým fenoméhem, který zde probíhá je relaxace při tvorbě, nauka soustředění, odpočinek, prožitek radosti a nová přátelství.

S sebou

zástěry či větší trika, které chrání váš oděv (možno zanechat v ateliéru).

Doporučuji absolvování víkendových výtvarných kurzů, které dávají každému studentovi dostatek času a prostoru při výuce 1 výtvarné techniky.

Počet míst omezen - max. 10