14.3.2020 Pastelky II. - zvířata

Vyprodáno

Chcete pokročit od kresby tužkou ke kresbě pastelkami? Zjistěte s námi, co v dnešní době kvalitní pastelky dokáží ! S trochou trpělivosti se naučíme kreslit  zvířata.

Vysvětlíme si základy kresby, a jak kombinovat barvy. Budeme kreslit pečlivě a do detailu. Naučíme se, jak docílit různých struktur. V příjemném prostředí ateliéru se ponoříte do světa barev a získáte sebevědomí v tvorbě.


1 400,00 Kč

Sobota

Čas konání

9.00 - 17.00 hod.

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Lektorka

Vladi Skřivánková - lektorka kurzů kresba, malba akrylem a olejem

Popis kurzu

Pastelky je hodně oblíbené výtvarné médium, hlavně u začínajících zájemců o výtvarné umění. Jsou to tenké barevné tuhy obvykle v dřevěném obalu... Tuhy pastelek se liší svoji tvrdostí - měkké pastelky se dobře nanášejí na papír, nechávají intenzivní barevnou stopu a lze je rozmazávat plastickou gumou, prstem, těrkou nebo kouskem papíru. Tvrdé pastelky lze ořezávat do ostrých špiček a lze tak kreslit poměrně velké detaily a tenké linky.

Míchání barev lze provádět i u kresby a malby pastelkami, barvy se míchají na paletě pokládáním jednotlivých vrstev nad sebe. Pastelky lze pořizovat v různých sadách, není třeba na začátku si kupovat stovky odstínů, sada kolem 12 - 36 kusů nám zcela vystačí a ještě nás nutí k experimetování při vzájemné kombinaci jednotlivých odstínů při máchání barev.

Naučíme se vnímání každého detailu a pozorování reálné předlohy. Výsledkem je zobrazení neboli portrét například vašeho domácího zvířete. Kreslíme podle fotografické předlohy formátu A4. Tyto předlohy jsou k dispozici nebo si můžete přinést svoji vlastní.

Náplň kurzu:

  • rozehřívací cvičení na posílení zraku a pohyblivosti zápěstí
  • procvičování typických zvířecích znaků
  • rozkreslit obraz
  • používat různé druhy pastelek 
  • vytvarovat postavu stínováním
  • dosáhnout hloubku a hustotu srsti
  • jak dosáhnout realistického vzhledu obrazu
  • výsledný portrét zvířete

S sebou

Veškeré výtvarné potřeby jsou vám k dispozici ZDARMA