12.1.2020 LINORYT - zvířátka

Vyprodáno

Linoryt aneb "Co je bílé, reju pryč"

Speciální kurz pro nadšence linorytu - grafické techniky tisku z výšky. Jde o metodu odrývání netisknutých ploch, linií, pomocí rydel do lina a jeho následný otisk. Kurz je vhodný pro naprosté začátečníky i mírně pokročilé.

1 400,00 Kč

NEDĚLE

Čas konání

9.00.-17.00

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Lektorka

Lucie Kakarová - lektorka podzimních pravidelných večerních kurzů Akvarelu a Linorytu

Popis kurzu

Linoryt se původně využíval pro tapetové vzory a nahrazoval náročný dřevotisk. Později se pro jeho snadné a velmi efektní využití rozšířil i mezi nejznámější malíře. Tuto techniku si zamiloval i Pablo Picasso, Henry Matisse a také český malíř a grafik Josef Čapek. Mezi současníky českého linorytu patří Miloš Sláma jehož patentovaný Sláma press používáme místo tiskařského lisu.

Kurz je vhodný pro každého, kterému se tato technika líbí a chtěl by si ji vyzkoušet. Stejně tak je ale i vhodný pro toho, kdo si ji kdysi zkusil a chce se rozvíjet dále. Naučíte se zacházet s jednotlivými velikostmi a tvary rydel, přenášet vybranou předlohu přes pauzovací a kopírovací papír přímo na lino. Předlohu si můžete připravit doma, nebo společně vybereme přímo v ateliéru tu, která pro Vás bude nejvhodnější.

Výsledný tisk není nikdy stejný, každým tiskem vzniká originální dílo. Budete mít možnost soutisku dvou linorytů (matic) z nichž každá tiskne jinou barvu na jeden finální otisk.

Používáme profesionální rydla, tiskařské barvy a lina, která zvládnou až 200 tisků. Je to originální, hravá technika, která Vás naprosto pohltí do přítomného okamžiku. Na několik hodin zapomenete na okolní svět. Přímo pod rukama Vám vzniká úžasné dílo, které si odnesete domů.

S sebou

  • velké triko nebo zástěru (ochrana před umazáním)

​Veškeré výtvarné potřeby jsou na kurzu k dispozici ZDARMA.

Počet míst

Počet míst je omezen pouze na 6 osob, abych se každému z Vás mohla plně věnovat. Proto si své místo rezervujte včas