6.8. - 7.8.2022 MALBA KVĚTIN

Víkendový výtvarný kurz pro začátečníy i pokročilé malíře.  Pro začátečníky je kurz veden formou step - by - step. Pro pokročilé formou konzultace. 

Budeme malovat podle tištěných podkladů, a pokud se těšíte na malbu podle reálných květin, máme pro vás připravený nový pravidelný kurz od podzimu 2022. 

Veškeré výtvarné potřeby jsou připraveny v našem prostorném Ateliéru VS., stejně tak, jako vaše lektorka :-). Používat budeme akryly nebo olej, možná je o kombinace obou, vše dle dohody a zkušeností. 

Kurz je vhodný také jako dárek pro milovnice květin, 


Zvolte si variantu:

Cena od 3 200,00 Kč

sobota - neděle

Čas konání

so 9:00 - 16:00, ne 9:00 - 16:00

příchod 15 min před zahájením kurzu, přestávka na oběd, pitný režim v ceně

Lektor

Vladi Skrivan - art director, lektor, umělec

Místo konání

Atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Popis kurzu

Téma květin a rostlin již po mnoha staletí přitahuje malíře a výtvarné umělce. Jsme fascinování úžasnými barvami, neskutečnou variabilitou tvarů, inspiruje nás jejich lehkost a vábí nás jejich "dočasnost" a půvabná krása, kterou se snažíme vyjádřit v obrazech. 

Jak zachytit věrohodně květinu? Jak zprostředkovat v obraze to, co květinu dělá květinou? Nejen na tyto otázky se zaměříme v kurzu Malba květin.

Na výběr budeme mít barvy akrylové a barvy olejové. S každou barvou se pracuje jiným způsobem, každá má jinou délku schnutí, míchání, nanášení, prosvětlování a výsledného efektu.  Naučíme  se triky a postupy, jak dosáhnout správného působení obrazu. Budeme malovat štětci, špachtlí, hubkou... naučíme se barvy kombinovat vzájemně, seznámíme se s pigmenty a zásadami jejich míchání, s médii a závěrečnými laky...

Cílem kurzu je vytvoření důvěry ve své umělecké dovednosti a nalezení umělecké techniky, která nejvíce vyhovuje a ve které se chceme zdokonalovat. Vedlejším a důležitým fenoménem, který zde probíhá je relaxace při tvorbě, nauka soustředění, odpočinek, prožitek radosti a nová přátelství.

S sebou:

plátno dle výběru tištěného obrazu - doporučuji od 30x40 po 50x60

výtvarné potřeby jsou zdarma k zapůjčení v Ateliéru

Počet míst omezen - max. 10