7.11.2021 AKRYL - Malujeme podle mistrů - JOSEF KOTE

NOVINKA o kterou byl v září velký zájem !

Výtvarný kurz malujeme akrylem podle mistrů.

Kdo z nás by se nechtěl učit od mistra? Vyzkoušíme své výtvarné dovednosti a nadšení pro tvorbu, prozkoumáme míchání barev, jejich pokládání na plátno a barevné kompozice podle uznávaného amerického malíře, který se jmenuje Josef Kotě, žije a pracuje v USA. Jeho díla se kupují do soukromích sbírek, vystavují v mnoha galeriích. Na našem kurz máte možnost přiblížit se umění tohoto nespoutaného umělce.

Zvolte si variantu:

Cena od 1 600,00 Kč
Please select variants first

neděle

Čas konání

9:00 - 17:00

Lektorka

Vladi Skřivánková - majitelka Ateliéru, malířka, lektorka

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Představení malíře

JOSEF KOTĚ

KURÁTORSKÝ TÝM CUTTER & CUTTER'S FINE ART NABÍZÍ POHLED NA DÍLA KOTE, KTERÁ JSOU V SOUČASNÉ DOBĚ K VIDĚNÍ V GALERII.

Koteho obrazy vyzařují energii a intelekt, který vzrušuje všechny sběratele, dokonce i ty nejsofistikovanější milovníky umění. Jeho jedinečný překlad námořních scén, krajin a figurálních obrazů nemá obdoby. Na každém plátně jsou nekonečné oblasti zájmu, které poskytují potěšení bystrým milovníkům umění, kteří touží po výzvě. Plátno vyzařuje abstrakci (do určitého bodu), a přesto lze předmět vyvodit k dokonalosti; barevná abstrakce, obklopená rozsáhlým realismem, který je zakotven v Koteově výcviku jako '' klasického umělce ''. Principy dobře navržených kompozic, dokonalé barevné harmonie a svobodomyslná povaha Kote přinášejí do světa výtvarného umění nové svěží oko. Interpretace plátna Kote je zábava a dva lidé je neuvidí úplně stejně, což je pozoruhodný úspěch pro každého umělce. Jeho obrazy působí na první pohled tak volně a svobodně. Jak se divákovo oko pohybuje po plátně, pevné spojení barev a hluboce analyzovaného světla vysvětluje všem, že vidí, oddanost a vášeň pro malbu, která je pro tohoto umělce důležitá jako vzduch, který dýchá ... Bez něj nemůže žít !

Obsah kurzu

  • malujeme podle mistrů - Josef Kotě
  • výuka formou step by step - zvládne i začátečník
  • skica tužkou na plátno, podle vybraného podkladu
  • penetrace - co je, proč se používá, jak penetrovat
  • podmalba - základní barevná příprava
  • příprava barev na malbu
  • nanášení barev špachtlí a štětcem - jaké vybírat, jak s nimi zacházet
  • malba obrazu

Pomůcky na výtvarný kurz jsou zdarma - v učebně jsou k dispozici tužky, uhly, rudky, pastelky, akvarelové pastelky, pastely suché a oil, akvarelové barvy, akrylové barvy, olejové barvy, štětce, špachtle, stojany, média, palety.

S sebou

přinesete s sebou plátno formát čtverec/obdélník podle vybraného díla, které chcete malovat

vel. 40x40 40x50 50x50 50x60 60x60

zástěry či větší trika, které chrání váš oděv

Počet míst omezen - max. 8