26. - 27.8.2023 - KRESBA PORTRÉTU - II. část - pastelkami

Speciál, na který se mohou těšit teenageři i dospělí. Pěkně od základů, krůček po krůčku se naučíte kreslit portrét tak, že budete na sebe pyšní :-)

Pokud milujete barvy a sníte o tom, že po zvládnutí kresby tuškou jednou nakreslíte  dokonalý portrét barevně, pak jsou pro vás pastelky to pravé! Nenásilně, krok za krokem, proniknete do teorie barev (například zjistíte, že by vám na všechny odstíny stačily pouhé tři pastelky) a pak už vzhůru do kreslení pastelkami! 


Zvolte si variantu:

Cena od 3 200,00 Kč

sobota - neděle

Čas konání

so: 9.00 - 16.00, ne: 9.00 - 16.00

Lektor

Martina Zíková - lektorka Ateliéru VS, malířka a kreslířka se specializací na portrét, mixed media

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Popis kurzu

Naučíme se pevným základům kresby portrétu. 

Zvládneme společně základy anatomie a správné proporce. Překvapí vás, jak se během jednoho dne naučíte nakreslit obličej tak, aby si byl podobný. Prozradíme vám typy a triky, které urychlí vaše dovednosti kresby portrétu. Vše projdeme s lehkostí v milé atmosféře našeho ateliéru plného světla.  Zkušená lektorka vede postupně ke krásným a realistickým portrétům, jaké budete moci tvořit po kurzu i samostatně. Budete překvapeni, jaký pokrok uděláte v průběhu našeho speciálního kurzu.

Koresba pastelkami 

Velkou roli při nanášení barevných tahů pastelkami na papír hraje tlak a podobně jako suché pastely nebo jiné druhy barev je můžeme nanášet ve vrstvách na sebe. Kouzlo však spočívá v tom vrstvit postupně a na pastelku při tom příliš netlačit, jinak papír již nebude chtít přijímat další vrstvy s takovou lehkostí. Vyzkoušejte tedy vybarvovat plochu s různě silným tlakem.

Naučíte se:
Krok 1 - nanesení základního tónu
Krok 2 - zvýraznění barvy a stínování
Krok 3 - propojení barev

Cílem kurzu je vytvoření důvěry ve své umělecké dovednosti a nalezení umělecké techniky, která nejvíce vyhovuje a ve které se chceme zdokonalovat. Vedlejším a důležitým fenoménem, který zde probíhá je relaxace při tvorbě, nauka soustředění, odpočinek, prožitek radosti a nová přátelství.

S sebou

Pomůcky na výtvarný kurz jsou k zapůjčení zdarma.

Počet míst omezen - max. 10