22.4.2023 - KRESBA ÚHELM

NOVINKA !!!

Kresba úhlem má své kouzlo, dovoluje nám zapojit svou představivost a možnost experimentovat. Zavede nás do světa světel a stínů, vysvětlíme si základy perspektivy, metody stínovaní a možnosti práce s technikou přírodního uhlu. Technika uhlu je sympatická svoji měkkostí, poddajností a snadným roztíráním.

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé kreslíře.  

Zvolte si variantu:

Cena od 2 000,00 Kč

sobota 

Čas konání

so: 9.00 - 16.00

Lektor

Jan Mareš - lektor Ateliéru VS, výtvarník se specializací na KOMIKS a AKVAREL

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

Popis kurzu

S přírodním uhlem se pracuje velmi energicky, rozmazáváme ho prsty, ale i třeba štůčkem, zmuchlaným papírem, štětcem a podobně. Můžeme tak vytvářet plynule přecházející stíny a valéry. 

Uhel můžeme použít jak na podkresbu před započetím malby, tak na kresbu jako takovou. Skvěle se hodí na rychlé skicy, jednoduše s ním vytvoříme krásně tmavé odstíny a začerníme větší plochy, což je s tužkou poněkud zdlouhavé a také obtížné. Můžeme s ním rychle natónovat podklad a poté přidávat stíny nanesením dalších vrstev, světlé plochy pak získáme umazáním s použitím ubrousku, papírové těrky nebo plastické gumy. 

Oproti rudce obsahuje uhel méně pojiva, proto se jeho stopa více roztírá a vytváří měkké stíny.

Přírodní uhel:

  • zanechává stopu jemnější a živější
  • je bledá, málo stálá a při práci ji lze snadno setřít hadříkem
  • vhodná pro studijní kresbu

Lisovaný uhel

  • stopa je sytá, stejnoměrná
  • prášek uhlu lpí pevněji na podkladu,proto lze krebu obtížněji korigurovat
  • její černá linka nezaniká ani vedle jiných výtvsrných technik
  • vhodná pro spontánní kresbu a kombinace s jinými technikami (malbou)

Máme pro vás široký výběr tisků na různá témata kresby uhlem !!! Během jednoho kurzu si můžete osvojit základy kresby tímto médiem a domů si odnést hotový obrázek. Kurz je vhodný i pro naprosté začátečníky.


Cílem kurzu je vytvoření důvěry ve své umělecké dovednosti a nalezení umělecké techniky, která nejvíce vyhovuje a ve které se chceme zdokonalovat. Vedlejším a důležitým fenoménem, který zde probíhá je relaxace při tvorbě, nauka soustředění, odpočinek, prožitek radosti a nová přátelství.

S sebou

Pomůcky na výtvarný kurz jsou k zapůjčení zdarma,donesete si pouze své zástěry či větší trika, které chrání váš oděv (možno zanechat v učebně).

Počet míst omezen - max. 10