13.8.2022 PLENÉR - AKVAREL/KVAŠ

PLENÉR AKVAREL/KVAŠ

Plenér (z francouzského plein air - venku, "na vzduchu") je termín k označení skutečného odrazu bohatství přírody a všech změn v přírodních podmínkách, s aktivní rolí světla a vzduchu. 

Pokud vás přitahuje kresba či malba pod širým nebem,  chcete si prohloubit své schopnosti a  přímo vstoupit do barev a tvarů krajiny, pak pro vás máme skvělý jednodenní plenérový kurz akvarel nebo kvaš. 

Účastnit se mohou i začátečníci, kurz je veden formou step by step. 

Zvolte si variantu:

Cena od 1 600,00 Kč

sobota

Čas konání

so 9:00 - 16:00

příchod 15 min před zahájením kurzu, přestávka na oběd, pitný režim v ceně

Lektor

Jan Mareš - lektor kresba a malby Aquarelle, lektor a tvůrce komiksů - https://janmaresh.cz/

Místo konání

sraz v Atelieru Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

  • společně odcházíme do parku před Ateliérem, kde máme mnoho podnětů k malbě - vodotrysk, lavičky s lidmi, v pozadí stromy a keře, krásné historické budovy
  • po dohodě s lektorem je možné vybrat jinou část Pardubic např Východočeský zámek, Tyršovy sady, či některé zahrádky místních kaváren pro malbu kavárenské atmosféry
  • v případě nepříznivého počasí bude kurz probíhat v Ateliéru

Popis kurzu

Po zahájení malířského plenéru si povíme o důležitosti volby tématu, projdeme si okolí, zkusíme skicou či fotografií najít témata.

Vysvětléme si perspektivu, a poté se pustíme do kresby vybraného tématu, dále nás čeká příprava na malbu - akvarel nebo kvaš - teorie barev, malířské podklady a techniky, názorné ukázky. Malba probíhá za podpory průběžných konzultací s našim zkušeným lektorem.

Cílem plenéru je naučit vás vnímat obrazy v prostoru krajiny a kultivovat schopnost zobrazit svým vlastním způsobem viděné.

Kurz zahrnuje témata: výběr správného místa, formátu, zaměření a výběr kompozice, rozhodnout se pro detail, perspektivu, barvy, pracovat rychle apod. Malířský kurz bude probíhat přímo v plenéru (dle počasí i v ateliéru).

Cílem kurzu je vytvoření důvěry ve své umělecké dovednosti a nalezení umělecké techniky, která nejvíce vyhovuje a ve které se chceme zdokonalovat. Vedlejším a důležitým fenoménem, který zde probíhá je relaxace při tvorbě, nauka soustředění, odpočinek, prožitek radosti a nová přátelství.

Počet míst omezen - max. 10