10.12.2022 - KRESBA ZÁTIŠÍ - vhodné pro talentovky

KRESBA ZÁTIŠÍ - Kresba zátiší je výborným cvičením pro všechny začínající umělce. Pomůže vám naučit se vidět základní tvary a jejich vzájemné vztahy, odhadnout kompozici a rozlišovat textury předmětů. 

Tento kurz je vhodný pro každého, kdo chce ovládat základy kresby, doporučujeme pro studenty, připravující se na talentové zkoušky.

Hlásíte se na výtvarnou školu a chcete mít jistotu, že jste řádně připravení? Potřebujete si připravit fortfolio, kterým se můžete prezentovat? Nejste si jistí, zda máte talent, ale toužíte studovat na umělecké škole?


2 000,00 Kč

sobota

Čas konání

9:00 - 18.00, polední pouza na oběd


Lektor

Jan Mareš - lektor kresby a malby Akvarel & Kvaš, lektor a tvůrce komiksů,

Místo konání

atelier Vladi Skřivánková, Havlíčkova 841, Pardubice - 1. patro

  • vé barvy, olejové barvy, štětce, špachtle, stojany, média, palety, potřeby pro linoryt.

Popis kurzu

Co vás čeká :

  • Skvělá příležitost, jak nacvičit stínování a perspektivu 
  • Základy kresby - základní geometrické tvary, světlo a stín, proporce, kompozice
  • Kvalitní zacházení s - tužkou, uhlem nebo rudkou
  • Větší počet předmětů už vyžaduje přemýšlení nad jejich vzájemnou kompozicí a také perspektivou. V základní kompozici by žádný z předmětů neměl působit příliš odtržený od ostatních; naopak by všechny prvky měly tvořit pevně semknutý obrazec


  • Náročnost kreslení přímo naaranžovaného zátiší spočívá také v tom, že se vám neustále mění úhel pohledu; pro realistické zobrazení je přitom třeba, aby zůstal pro všechny předměty shodný. 

  • Cvičte si fixaci hlavy i pohledu, stejně jako paměť pro případ, že od kreslení budete potřebovat vstát. Se stínováním jednotlivých předmětů vám pomůže jejich převedení na základní tvary. Nebojte se pomocných linek, zaznačte si vertikální i horizontální osy (použijte ovšem tvrdou tužku, která půjde snadno odstranit!). Tvar objektů zdůrazní dramatičtější, divadelní nasvícení: toho dosáhnete použitím bodového zdroje, klidně obyčejné lampičky. Větší rozsah odstínů vždy dodá kresbě na hloubce, nebojte se tedy na tužku přitlačit a udělat tmavé plochy skutečně tmavými. Důležité je směr nasvětlení během kresby neměnit!

Mnoho uchazečů, kteří se hlásí na střední uměleckou školu s výtvarným zaměřením, neuspěje jen z důvodu nedostatečné přípravy. U nás najdete zkušené lektory, kteří Vám pomohou připravit se na talentové zkoušky a vytvořit Vaše vlastní portfolio.

S sebou:

zástěry či větší trika, které chrání váš oděv (možno zanechat v ateliéru).

Doporučuji absolvování víkendových výtvarných kurzů, které dávají každému studentovi dostatek času a prostoru při výuce 1 výtvarné techniky.

Počet míst omezen - max. 8